Будівництво лазні: який матеріал вибрати?


Для міського жителя лазня - це все-таки більше місце відпочинку, можливість приємно і з користю провести час з друзями, ніж просто місце для звичних гігієнічних процедур. Приїжджаючи за місто, живучи в дерев'яному будинку, важко уявити собі повноцінний відпочинок, наприклад, в українських Карпатах і без лазні. Хочеться відчути неймовірний аромат дерева і карпатських трав, повністю зануритися в магію очищення. А вже якщо в планах будівництво власного дерев'яного будинку, то неодмінно варто подумати і про будівництво лазні. І тут важливо все: з чого вона буде побудована, які матеріали для фасадної і внутрішньої обробки будуть використовуватися, а також вибір печі.

Який матеріал вибрати?

Після того як підготовлено місце під будівництво лазні і закладений фундамент, настає наступний важливий етап: зведення стін. На самий різний смак, бюджет і потреби сучасні технології пропонують великий вибір матеріалів. У кожного з них є свої переваги і свої недоліки. Розглянемо деякі з них.

Дерево (дерев'яний зруб, клеєний брус)

- доступність і прийнятна ціна;
- нескладна кладка, з яким впорається навіть не дуже досвідчений будівельник;
- зберігає тепло протягом тривалого періоду часу, не пропускає його назовні;
- ні з чим незрівняний аромат і цілющі властивості;
- можна обійтися без внутрішньої обробки.

Важлива деталь - наявність якісної вентиляції, щоб уникнути появи цвілі. Єдиний недолік - неможливість використання відразу після зведення: потрібно близько року на усадку.
 
 Ц
егла

- пожежостійкість;
- прослужить кілька десятиліть (в середньому, до 70 років);
- солідний зовнішній вигляд.

Для тривалого збереження тепла необхідний додатковий утеплювач, оскільки цегла має високу теплопровідність (довго нагрівається, швидко остигає). Необхідна внутрішня обробка, що здорожує проект.

Каркасні матеріали (каркасно-щитове будівництво)

- швидке будівництво (кілька днів);
- низька вартість;
- не треба чекати усадки.

До недоліків можна віднести ненадійність і недовговічність конструкції (необхідно чітко дотримуватися техніки безпечної експлуатації).

Стінові блоки (газобетон, пінобетон і інші види автоклавних стінових матеріалів)

- низька вартість;
- практичність;
- швидкість будівництва;
- немає необхідності чекати усадки.

До недоліків можна віднести той факт, що пористість блоків вимагає ефективної гідроізоляції стін від зовнішньої і внутрішньої вологи.

Проаналізувавши основні матеріали, які використовують в будівництві бань, можна зробити висновок, що проекти бань краще відразу продумувати з дерева. У будь-якому випадку, навіть якщо вибрати каркас з будь-якого іншого матеріалу, внутрішня обробка практично завжди дерев'яна.

А тепер кілька рекомендацій, як збільшити термін служби лазні з бруса

1. Якість зрубу (не повинно бути глибоких тріщин, сучків, ділянок зі смолою).
2. Антисептик допоможе уникнути неприємностей, особливо важливо обробити ним нижню частину стіни.
3. Якісна гідроізоляція, яка повинна проходити між фундаментом і закладними брусами.
4. Між грунтом і підлогою спорудити віддушини.
5. Забезпечити хороший відтік води.
6. Обшивка не повинна щільно прилягати, необхідно залишити вентиляцію.

"Буковина Зруб" гарантує всім своїм клієнтам, що лазні з бруса, побудовані фахівцями компанії, будуть не просто захищені на довго, але і подарують своїм власникам незабутні приємні моменти. Деревина - це один з найкращих натуральних матеріалів, який найбільшою мірою благотворно впливає на здоров'я людини.